998 TIM RD

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0048130010R

$30 258
Assessed Value
$68 071
Market Value
Annual Tax
$5 258
Taxable Value
Ownership
OwnerPHILLIPS TIMOTHY A
Mailing Address998 TIM RD JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1971
Living Area720 sq ft
Lot Size91 336 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$51 000
Just (Market) Value$68 071
Assessed Value$30 258
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 258