9229 BOOTS LN

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0046160020R

$29 206
Assessed Value
$99 201
Market Value
Annual Tax
$4 206
Taxable Value
Ownership
OwnerCROSS CARL G
Mailing Address9229 BOOTS LN JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1974
Living Area3 123 sq ft
Lot Size63 596 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$59 400
Just (Market) Value$99 201
Assessed Value$29 206
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 206