9171 ALPINE ASTER RD

JACKSONVILLE, Florida 32256 · Duval County · Parcel 1485202400R

$234 027
Assessed Value
$234 027
Market Value
Annual Tax
$209 027
Taxable Value
Ownership
OwnerKING JAKE MICHAEL
Mailing Address9171 ALPINE ASTER RD JACKSONVILLE FL 32256
Property Details
Year Built2024
Living Area1 313 sq ft
Lot Size1 980 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Building Value$164 027
Just (Market) Value$234 027
Assessed Value$234 027
Exemptions-$50 722
Taxable Value$209 027
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $292 000 01