9162 REMY CT

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1207101140R

$251 680
Assessed Value
$251 680
Market Value
Annual Tax
$251 680
Taxable Value
Ownership
OwnerELLISTON ISAIAH DAVID
Mailing Address9162 REMY CT JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built2024
Living Area1 812 sq ft
Lot Size2 400 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$49 000
Building Value$202 680
Just (Market) Value$251 680
Assessed Value$251 680
Taxable Value$251 680
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $297 000 01
1 de octubre de 2024 $877 000 05
1 de febrero de 2024 $100 30