8839 DORIS LN

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0047460260R

$113 326
Assessed Value
$136 908
Market Value
Annual Tax
$88 326
Taxable Value
Ownership
OwnerSCATES SANDRA F
Mailing Address8839 DORIS LN JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built2019
Living Area1 560 sq ft
Lot Size22 050 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$33 750
Just (Market) Value$136 908
Assessed Value$113 326
Exemptions-$25 000
Taxable Value$88 326