8687 MARIETTA MEADOWS DR

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0062230530R

$129 312
Assessed Value
$229 561
Market Value
Annual Tax
$104 312
Taxable Value
Ownership
OwnerSMITH JIMMY R
Mailing Address8687 MARIETTA MEADOWS DR JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1986
Living Area1 912 sq ft
Lot Size21 758 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$229 561
Assessed Value$129 312
Exemptions-$50 722
Taxable Value$104 312