8667 OLD PLANK RD

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0062230502R

$123 660
Assessed Value
$211 185
Market Value
Annual Tax
$98 660
Taxable Value
Ownership
OwnerJONES JAMES L
Mailing Address8667 OLD PLANK RD JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1987
Living Area1 826 sq ft
Lot Size21 517 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$211 185
Assessed Value$123 660
Exemptions-$50 722
Taxable Value$98 660