8659 OLD PLANK RD

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0062230504R

$165 779
Assessed Value
$219 696
Market Value
Annual Tax
$140 779
Taxable Value
Ownership
OwnerROOP ROBERT
Mailing Address8659 OLD PLANK RD JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1985
Living Area1 990 sq ft
Lot Size22 025 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$219 696
Assessed Value$165 779
Exemptions-$50 722
Taxable Value$140 779