8629 BERRY AVE

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1445410000R

$43 051
Assessed Value
$101 647
Market Value
Annual Tax
$18 051
Taxable Value
Ownership
OwnerDIAZ CHRISTINE
Mailing Address8629 BERRY AVE JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1961
Living Area904 sq ft
Lot Size5 392 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 500
Just (Market) Value$101 647
Assessed Value$43 051
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 051