8547 MC GLOTHLIN ST

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0132240090R

$32 499
Assessed Value
$69 996
Market Value
Annual Tax
$7 499
Taxable Value
Ownership
OwnerDAVIDSON WILLIAM R
Mailing Address8547 MC GLOTHLIN ST JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built2007
Living Area924 sq ft
Lot Size6 073 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$19 642
Just (Market) Value$69 996
Assessed Value$32 499
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 499