8540 MARLEE RD

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0157030000R

$42 154
Assessed Value
$129 605
Market Value
Annual Tax
$17 154
Taxable Value
Ownership
OwnerCOX STEVEN D
Mailing Address8540 MARLEE RD JACKSONVILLE FL 32244
Property Details
Year Built1984
Living Area1 152 sq ft
Lot Size67 481 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$103 600
Just (Market) Value$129 605
Assessed Value$42 154
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 154