8527 SUSIE ST

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0133110030R

$44 926
Assessed Value
$132 537
Market Value
Annual Tax
$19 926
Taxable Value
Ownership
OwnerBILTOC PETRE ET AL
Mailing Address1814 BLANDING BLVD JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1985
Living Area3 390 sq ft
Lot Size36 679 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$94 284
Just (Market) Value$132 537
Assessed Value$44 926
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 926
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $255 000 05
1 de abril de 2025 $100 11
1 de abril de 2025 $100 11