8504 HORSEBIT CIR

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0034471075R

$174 331
Assessed Value
$318 112
Market Value
Annual Tax
$149 331
Taxable Value
Ownership
OwnerMCNEAL SEQUTIA FAYE
Mailing Address8504 HORSEBIT CIR JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 551 sq ft
Lot Size8 192 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$263 112
Just (Market) Value$318 112
Assessed Value$174 331
Exemptions-$50 722
Taxable Value$149 331
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $398 000 01
1 de septiembre de 2024 $1 694 100 05
1 de agosto de 2024 $100 30