8453 FREE AVE

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1440010000R

$37 676
Assessed Value
$105 722
Market Value
Annual Tax
$12 676
Taxable Value
Ownership
OwnerSTRICKLAND ROYCE D
Mailing Address8453 FREE AVE JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1997
Living Area1 216 sq ft
Lot Size9 874 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$66 150
Just (Market) Value$105 722
Assessed Value$37 676
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 676