8424 BERRY AVE

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1447670050R

$32 769
Assessed Value
$95 764
Market Value
Annual Tax
$7 769
Taxable Value
Ownership
OwnerHIGGINBOTHAM ELIJAH E
Mailing Address8424 BERRY AVE JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1996
Living Area1 140 sq ft
Lot Size9 108 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$60 237
Just (Market) Value$95 764
Assessed Value$32 769
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 769