8420 TANGERINE ST

JACKSONVILLE, Florida 32234 · Duval County · Parcel 0011550100R

$40 786
Assessed Value
$72 263
Market Value
Annual Tax
$15 786
Taxable Value
Ownership
OwnerTUCKER EVELYN DARLENE
Mailing Address8420 TANGERINE ST JACKSONVILLE FL 32234
Property Details
Year Built1999
Living Area1 216 sq ft
Lot Size44 175 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$25 250
Just (Market) Value$72 263
Assessed Value$40 786
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 786