8420 HELMSLEY BLVD

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0028420850R

$249 446
Assessed Value
$249 446
Market Value
Annual Tax
$249 446
Taxable Value
Ownership
OwnerMATTHEWS MARTIN CLAUDE
Mailing Address8420 HELMSLEY BLVD JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 682 sq ft
Lot Size6 846 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$57 500
Building Value$191 946
Just (Market) Value$249 446
Assessed Value$249 446
Taxable Value$249 446
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $305 200 01