8403 NUSSBAUM DR

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0132110230R

$26 400
Assessed Value
$56 985
Market Value
Annual Tax
$1 400
Taxable Value
Ownership
OwnerFAY JASON TEIXEIRA ESTATE
Mailing Address8403 NUSSBAUM DR JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1989
Living Area1 152 sq ft
Lot Size6 398 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$19 642
Just (Market) Value$56 985
Assessed Value$26 400
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 400