8374 KIPLING CT

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0151920882R

$145 793
Assessed Value
$206 969
Market Value
Annual Tax
$120 793
Taxable Value
Ownership
OwnerUGALE CESAR B
Mailing Address8374 KIPLING CT JACKSONVILLE FL 32244
Property Details
Year Built1976
Living Area2 039 sq ft
Lot Size14 717 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$206 969
Assessed Value$145 793
Exemptions-$25 000
Taxable Value$120 793