8350 MAXVILLE PARK DR

JACKSONVILLE, Florida 32234 · Duval County · Parcel 0010370020R

$35 147
Assessed Value
$97 110
Market Value
Annual Tax
$10 147
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN RICHARD
Mailing Address8350 MAXVILLE PARK DR JACKSONVILLE FL 32234
Property Details
Year Built1974
Living Area1 570 sq ft
Lot Size32 396 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$60 800
Just (Market) Value$97 110
Assessed Value$35 147
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 147