8337 METTO RD

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0136160005R

$67 904
Assessed Value
$67 904
Market Value
Annual Tax
$67 904
Taxable Value
Ownership
OwnerSIMMONS JAMES GREGG
Mailing Address4225 N PEARL ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built1986
Living Area1 015 sq ft
Lot Size6 250 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$40 012
Building Value$27 892
Just (Market) Value$67 904
Assessed Value$67 904
Taxable Value$67 904
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $364 400 05