8310 OSTEEN ST

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0134160000R

$212 356
Assessed Value
$212 356
Market Value
Annual Tax
$187 356
Taxable Value
Ownership
OwnerPFAFF LAWRENCE H JR
Mailing Address8310 OSTEEN ST JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built2024
Living Area1 392 sq ft
Lot Size6 035 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$19 642
Building Value$192 714
Just (Market) Value$212 356
Assessed Value$212 356
Exemptions-$50 722
Taxable Value$187 356
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $249 000 01