8262 HELMSLEY BLVD

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0028420765R

$277 772
Assessed Value
$277 772
Market Value
Annual Tax
$277 772
Taxable Value
Ownership
OwnerRAY ANDREW LEE
Mailing Address8262 HELMSLEY BLVD JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 983 sq ft
Lot Size9 391 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$57 500
Building Value$220 272
Just (Market) Value$277 772
Assessed Value$277 772
Taxable Value$277 772
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2025 $331 100 01