8247 SPRING LAKE CT

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0127230404R

$180 242
Assessed Value
$205 386
Market Value
Annual Tax
$155 242
Taxable Value
Ownership
OwnerSHERWOOD S FAYE ET AL
Mailing Address8247 SPRING LAKE CT JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1980
Living Area1 944 sq ft
Lot Size14 375 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 000
Just (Market) Value$205 386
Assessed Value$180 242
Exemptions-$25 000
Taxable Value$155 242