8234 HORSEBIT CIR

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0034471295R

$296 904
Assessed Value
$296 904
Market Value
Annual Tax
$296 904
Taxable Value
Ownership
OwnerROSS LADREAMA DENIETTRICE
Mailing Address8234 HORSEBIT CIR JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 390 sq ft
Lot Size5 949 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$241 904
Just (Market) Value$296 904
Assessed Value$296 904
Taxable Value$296 904
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $330 000 01
1 de diciembre de 2024 $469 400 05
1 de agosto de 2024 $100 30