8208 CEDAR RUN LN

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0060770845R

$302 125
Assessed Value
$302 125
Market Value
Annual Tax
$277 125
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN MARLOWE MARTYNE
Mailing Address8208 CEDAR RUN LN JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built2024
Living Area2 396 sq ft
Lot Size5 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$247 125
Just (Market) Value$302 125
Assessed Value$302 125
Exemptions-$50 722
Taxable Value$277 125
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $340 600 01