8180 CEDAR RUN LN

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0060770810R

$299 818
Assessed Value
$299 818
Market Value
Annual Tax
$274 818
Taxable Value
Ownership
OwnerDISMUKE DEANDRE STEVEN
Mailing Address8180 CEDAR RUN LN JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built2024
Living Area2 396 sq ft
Lot Size5 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$244 818
Just (Market) Value$299 818
Assessed Value$299 818
Exemptions-$50 722
Taxable Value$274 818
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $351 500 01