8177 CEDAR RUN LN

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0060770775R

$292 552
Assessed Value
$292 552
Market Value
Annual Tax
$267 552
Taxable Value
Ownership
OwnerSADEL ROSARIO COLMENARES LUIS
Mailing Address8177 CEDAR RUN LN JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built2024
Living Area2 347 sq ft
Lot Size5 806 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$237 552
Just (Market) Value$292 552
Assessed Value$292 552
Exemptions-$50 722
Taxable Value$267 552
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $337 700 01