814 E UNION ST

JACKSONVILLE, Florida 32202 · Duval County · Parcel 1222490010R

$48 240
Assessed Value
$103 736
Market Value
Annual Tax
$23 240
Taxable Value
Ownership
OwnerALLEN VONTRESA J
Mailing Address814 E UNION ST JACKSONVILLE FL 32206
Property Details
Year Built2007
Living Area1 481 sq ft
Lot Size6 512 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$18 154
Just (Market) Value$103 736
Assessed Value$48 240
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 240