8130 DANDY AVE

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1444950000R

$101 692
Assessed Value
$111 066
Market Value
Annual Tax
$76 692
Taxable Value
Ownership
OwnerGOGUEN KATHERINE L ET AL
Mailing Address8130 DANDY AVE JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1951
Living Area598 sq ft
Lot Size5 126 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 950
Just (Market) Value$111 066
Assessed Value$101 692
Exemptions-$25 000
Taxable Value$76 692