8122 COCOA AVE

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1444780000R

$116 425
Assessed Value
$133 525
Market Value
Annual Tax
$106 820
Taxable Value
Ownership
OwnerWALLS JACK R ET AL
Mailing Address8122 COCOA AVE JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1961
Living Area1 350 sq ft
Lot Size8 025 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$61 425
Just (Market) Value$133 525
Assessed Value$116 425
Exemptions-$9 605
Taxable Value$106 820