807 DAVID ALLEN DR

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0064720075R

$35 985
Assessed Value
$134 250
Market Value
Annual Tax
$10 985
Taxable Value
Ownership
OwnerSHORTRIDGE JOHNATHAN ALLEN
Mailing Address807 DAVID ALLEN DR JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1997
Living Area1 216 sq ft
Lot Size77 764 sq ft
Use Code061
Valuation Breakdown
Land Value$13 889
Just (Market) Value$134 250
Assessed Value$35 985
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 985