8060 DRIGGERS ST

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0055200000R

$39 365
Assessed Value
$59 635
Market Value
Annual Tax
$14 365
Taxable Value
Ownership
OwnerLEE SEBASTIAN T
Mailing Address8060 DRIGGERS ST JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1996
Living Area1 152 sq ft
Lot Size11 026 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$18 900
Just (Market) Value$59 635
Assessed Value$39 365
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 365