8053 HASTINGS ST

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0056940000R

$42 389
Assessed Value
$82 136
Market Value
Annual Tax
$17 389
Taxable Value
Ownership
OwnerJACK DAVID
Mailing Address8053 HASTINGS ST JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built1942
Living Area924 sq ft
Lot Size5 708 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 042
Just (Market) Value$82 136
Assessed Value$42 389
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 389