8049 GORDEAN RD

JACKSONVILLE, Florida 32221 · Duval County · Parcel 0070100000R

$81 702
Assessed Value
$115 597
Market Value
Annual Tax
$56 702
Taxable Value
Ownership
OwnerCARTER SARAH ADAMS LIFE ESTATE
Mailing Address8049 GORDEAN RD JACKSONVILLE FL 32221
Property Details
Year Built1924
Living Area2 025 sq ft
Lot Size14 861 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$33 390
Just (Market) Value$115 597
Assessed Value$81 702
Exemptions-$25 000
Taxable Value$56 702
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $100 14