8035 CANNON ST

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0055960010R

$237 933
Assessed Value
$237 933
Market Value
Annual Tax
$212 933
Taxable Value
Ownership
OwnerGARCIA JOAN IGNACIO
Mailing Address8035 CANNON ST JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built2024
Living Area1 682 sq ft
Lot Size11 249 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$32 248
Building Value$205 685
Just (Market) Value$237 933
Assessed Value$237 933
Exemptions-$50 722
Taxable Value$212 933
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $100 11
1 de junio de 2024 $279 900 01