8033 VINING ST

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0131840410R

$30 879
Assessed Value
$40 990
Market Value
Annual Tax
$5 879
Taxable Value
Ownership
OwnerMALOTT RANCE RICKO
Mailing Address8033 VINING ST JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1987
Living Area728 sq ft
Lot Size6 625 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$19 642
Just (Market) Value$40 990
Assessed Value$30 879
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 879