8029 FREE AVE

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1441780000R

$35 918
Assessed Value
$88 390
Market Value
Annual Tax
$10 918
Taxable Value
Ownership
OwnerSEENEY RONALD CARTER
Mailing Address8029 FREE AVE JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1955
Living Area994 sq ft
Lot Size6 363 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$36 375
Just (Market) Value$88 390
Assessed Value$35 918
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 918