8005 CANNON ST

JACKSONVILLE, Florida 32220 · Duval County · Parcel 0055950005R

$238 760
Assessed Value
$238 760
Market Value
Annual Tax
$213 760
Taxable Value
Ownership
OwnerBALAN FELICITO
Mailing Address8005 CANNON ST JACKSONVILLE FL 32220
Property Details
Year Built2024
Living Area1 682 sq ft
Lot Size13 793 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$33 075
Building Value$205 685
Just (Market) Value$238 760
Assessed Value$238 760
Exemptions-$50 722
Taxable Value$213 760
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $262 500 01