7913 LORIENT DR

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0097230000R

$49 891
Assessed Value
$127 683
Market Value
Annual Tax
$24 891
Taxable Value
Ownership
OwnerPROCTOR JOHN T
Mailing Address7913 LORIENT DR JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1959
Living Area1 277 sq ft
Lot Size12 548 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 000
Just (Market) Value$127 683
Assessed Value$49 891
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 891