7900 CECIL ST

JACKSONVILLE, Florida 32221 · Duval County · Parcel 0103830000R

$37 532
Assessed Value
$111 767
Market Value
Annual Tax
$12 532
Taxable Value
Ownership
OwnerSCOTT JOSEPH
Mailing Address7900 CECIL ST JACKSONVILLE FL 32221
Property Details
Year Built1926
Living Area1 326 sq ft
Lot Size51 043 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 400
Just (Market) Value$111 767
Assessed Value$37 532
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 532