7847 SYCAMORE ST

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0026700120R

$274 891
Assessed Value
$274 891
Market Value
Annual Tax
$249 891
Taxable Value
Ownership
OwnerFULCINITI JAMES EUGENE
Mailing Address7847 SYCAMORE ST JACKSONVILLE FL 32219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 991 sq ft
Lot Size43 587 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 000
Building Value$236 891
Just (Market) Value$274 891
Assessed Value$274 891
Exemptions-$50 722
Taxable Value$249 891
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $339 900 01