780 S ELLIS RD

JACKSONVILLE, Florida 32205 · Duval County · Parcel 0596220020R

$47 406
Assessed Value
$152 141
Market Value
Annual Tax
$22 406
Taxable Value
Ownership
OwnerWASHBURN ARTHUR DUANE
Mailing Address780 ELLIS RD S JACKSONVILLE FL 32205
Property Details
Year Built1965
Living Area1 447 sq ft
Lot Size13 041 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$41 715
Just (Market) Value$152 141
Assessed Value$47 406
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 406