7729 OWSLEY CT

JACKSONVILLE, Florida 32219 · Duval County · Parcel 0038390320R

$298 362
Assessed Value
$298 362
Market Value
Annual Tax
$298 362
Taxable Value
Ownership
OwnerSLATE NON NC/NON WA PROPERTY O
Mailing AddressC/O LENNAR HOMES LLC JACKSONVILLE FL 32256
Property Details
Year Built2024
Living Area2 355 sq ft
Lot Size6 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Building Value$238 362
Just (Market) Value$298 362
Assessed Value$298 362
Taxable Value$298 362
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 $296 500 01
1 de agosto de 2024 $850 000 05
1 de agosto de 2024 $100 11
1 de junio de 2024 $100 30