769 CENTURY 21 DR

JACKSONVILLE, Florida 32216 · Duval County · Parcel 1451838208R

$38 346
Assessed Value
$166 232
Market Value
Annual Tax
$13 346
Taxable Value
Ownership
OwnerRITCHIE CATHERINE R
Mailing Address769 CENTURY 21 DR JACKSONVILLE FL 32216
Property Details
Year Built1985
Living Area1 337 sq ft
Lot Size3 813 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$48 000
Just (Market) Value$166 232
Assessed Value$38 346
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 346