7658 ARBLE DR

JACKSONVILLE, Florida 32211 · Duval County · Parcel 1204730020R

$40 513
Assessed Value
$78 256
Market Value
Annual Tax
$15 513
Taxable Value
Ownership
OwnerGORDON VANESSA CLAUDINE
Mailing Address7658 ARBLE DR JACKSONVILLE FL 32211
Property Details
Year Built1984
Living Area1 186 sq ft
Lot Size2 438 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$78 256
Assessed Value$40 513
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 513