7590 S JANA LN

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0142730002R

$103 935
Assessed Value
$143 603
Market Value
Annual Tax
$78 935
Taxable Value
Ownership
OwnerVARGAS EVELYN ET AL
Mailing Address7590 JANA LN S JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1975
Living Area1 206 sq ft
Lot Size7 065 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$38 304
Just (Market) Value$143 603
Assessed Value$103 935
Exemptions-$25 000
Taxable Value$78 935