7523 N RIDGEWAY RD

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0149290000R

$47 112
Assessed Value
$149 418
Market Value
Annual Tax
$22 112
Taxable Value
Ownership
OwnerHARTLEY RAIFORD R
Mailing Address7523 RIDGEWAY RD N JACKSONVILLE FL 32244
Property Details
Year Built1960
Living Area1 360 sq ft
Lot Size7 755 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Just (Market) Value$149 418
Assessed Value$47 112
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 112