7276 N RIDGEWAY RD

JACKSONVILLE, Florida 32244 · Duval County · Parcel 0146580000R

$274 166
Assessed Value
$274 166
Market Value
Annual Tax
$274 166
Taxable Value
Ownership
OwnerORTIZ PEREZ BERNABE A
Mailing Address7276 RIDGEWAY RD N JACKSONVILLE FL 32244
Property Details
Year Built2024
Living Area1 991 sq ft
Lot Size16 433 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$219 166
Just (Market) Value$274 166
Assessed Value$274 166
Taxable Value$274 166
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $320 000 01