7154 THURSTON RD

JACKSONVILLE, Florida 32210 · Duval County · Parcel 0121960000R

$154 763
Assessed Value
$235 060
Market Value
Annual Tax
$129 763
Taxable Value
Ownership
OwnerGIBBS GERALD L ET AL
Mailing Address7154 THURSTON RD JACKSONVILLE FL 32210
Property Details
Year Built1960
Living Area2 331 sq ft
Lot Size7 968 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$41 608
Just (Market) Value$235 060
Assessed Value$154 763
Exemptions-$25 000
Taxable Value$129 763